1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Eskişehir Vali Azmi Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından meydanları dolduran vatandaşları provokatif eyleme karşı uyardı.

A+A-

Eskişehir Vali Azmi Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından meydanları dolduran vatandaşları provokatif eyleme karşı uyardı.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin vatan topraklarında, birlik ve beraberlik içinde yaşayan Türk halkına yönelik FETÖ tarafından 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunulduğunu anımsatarak, bu hain saldırının, içinde vatan, millet ve bayrak sevgisi dolu kahraman güvenlik güçleri ve yüce Türk milleti tarafından engellendiğini kaydetti.

Bu tür hain terör saldırılarına bundan önce aman vermeyen yüce Türk milletinin bundan sonra da demokratik hak ve özgürlüklerinin elinden alınmasına fırsat vermeyeceğini bir kez daha dünyaya gösterdiğini belirten Çelik, şunları ifade etti:

"Kahraman güvenlik güçlerimizle birlikte meydanları ve sokakları dolduran yüce Türk milleti, demokrasimizin, birlik ve beraberliğimizin korunması yönünde yüksek bir cesaret örneği göstermiştir. Bundan sonraki süreçte de yüce Türk milletinin meydanlardaki güçlü duruş ve desteklerini devam ettireceğine canı gönülden inanıyoruz. Yüce milletimizden bu desteği verirken, provokatif çağrılara ve tahriklere itibar etmemelerini, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine zarar verecek davranışlardan sakınmalarını, güvenlik güçlerimizin görevlerini kolaylaştırıcı hareket sergilemelerini önemle rica ediyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine bozmaya yönelik yapılan bu tür terör saldırılarının milletçe bizi daha çok birbirimize bağlayacağını kimse unutmasın. FETÖ tarafından düzenlenen bu hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, sabırlı ailelerine başsağlığı, hastanelerde tedavi gören yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler