1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Telefonla veya sosyal medya hesaplarından vatandaşlara ulaşan bazı kişilerin, "Darbe girişiminde bulunanların listesinde yer alıyorsunuz" dediği ve bu listeden isimlerinin çıkarılması için para ve ziynet eşyası istedikleri belirtildi

A+A-

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından bazı kişilerin, vatandaşlara ulaşarak, "Darbe girişiminde bulunanların listesinde yer alıyorsunuz" dediği ve adlarının bu listeden çıkarılması karşılığında para ve ziynet eşyası istedikleri belirtildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, vatandaşlara telefon ve sosyal medya hesaplarından ulaşan bazı kişiler, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunanların listesinde yer aldığını ve bu konuda kendilerine yardımcı olabileceklerini ifade ediyor.

İsimlerinin listesinden çıkarılması karşılığında verecekleri hesap numarasına belli miktarda para yatırmaları ya da gönderecekleri kişilere ziynet eşyalarını teslim etmelerini isteyen dolandırıcılar, konuşmaların gizli tutulması uyarısında bulunuyor.

Bu yönde endilerine telefon ve sosyal medya aracılığıyla ulaşanları 155 Polis İmdat hattına şikayet eden vatandaşlar, polise destek veriyor.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 155 Polis İmdat hattına bu şekilde birçok şikayet geldiğini belirterek, zanlıların yakalanması için çalışma yapıldığını ifade etti.

Yetkililer, vatandaşlardan telefonla ve sosyal medya aracılığıyla kendilerine ulaşanların sözlerine itibar etmemelerini, konuyu güvenlik kuvvetleriyle paylaşmalarını istedi.

Kentteki bir esnafı arayarak, kendisini Ankara'da üst düzey bürokrat olarak tanıtan kişinin, listeden adını sildirebileceğini söylediği vatandaştan 40 bin lira istediği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler