1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Turkcell:-"İletişim sektöründe çalışanların özel kriterlerle seçilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve uzun süredir savunuyoruz"-"15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleşen kalkışmada şirketimize gelen iletişim altyapısının kapatılması talebini direnerek yerine getirme

A+A-

İSTANBUL (AA) - Turkcell, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, şirket olarak iletişim sektöründe çalışanların özel kriterlerle seçilmesi gerektiğini düşündüklerini ve bunu uzun süredir savunduklarını bildirdi.

Turkcell açıklamasında, şirketin içinde bulunduğu iletişim sektörünün özellikle olağanüstü dönemlerde kritik önem taşıdığına vurgu yapıldı.

Bu bağlamda sadece FETÖ'nün darbe girişimi sürecinde ve FETÖ'ye değil, tüm yasa dışı yapılanmalara mensup olan kişilerin Turkcell'de istihdam edilmesini engellemek amacıyla işe alım süreçlerinin titizlikle gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleşen kalkışmada şirketimize gelen iletişim altyapısının kapatılması talebini direnerek yerine getirmedik. Aksine müşterilerimizin bu zorlu akşamda mağdur olmaması için tüm gücümüzle çalıştık ve tüm yurt sathında herhangi bir sabotaja meydan vermeden servis sağladık.

Bu süreçte en üst kademeden en alt seviyeye kadar tüm çalışanlarımızın canla başla çalışarak demokrasinin ve milletin yanında yer almış olması bu konudaki hassasiyetimizin bir yansımasıdır. Bu hassasiyet bundan sonra da sürecektir. Turkcell olarak iletişim sektöründe çalışanların özel kriterlerle seçilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve uzun süredir savunuyoruz. Bu anlamda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan karardan son derece memnunuz."

Önceki ve Sonraki Haberler