1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Kırşehir'de darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada bugüne kadar aralarında vali yardımcısı, il müftüsü ve kadastro müdürünün de yer aldığı 230 kamu çalışanı görevinden uzaklaştırıldı

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Kırşehir'de görevinden uzaklaştırılan kamu personeli sayısı 230'a yükseldi.

Kırşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, FETÖ/PDY'nin faaliyetleri ile örgütle bağlantısı olan kamu görevlilerinin ortaya çıkarılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında, terör örgütüyle bağlantısı olduğundan şüphelenilen Kırşehir'deki bazı kamu çalışanlarının açığa alınmasına karar verildi.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar Vali Yardımcısı Zekai Erdem, İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Kadastro Müdürü Mahmut Erbaş ve Kırşehir Emniyet Müdürlüğünden 11 müdürün de aralarında bulunduğu 230 kamu görevlisi açığa alındı.

Görevden el çektirilenler arasında bir vali yardımcısı, 2 il müdürü, Kırşehir Emniyet Müdürlüğünden 48 emniyet mensubu, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 137 öğretmen, sağlık kuruluşlarından 5'i doktor 33 personel, diğer kurumlardan da 8 memur ve bir işçi yer aldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler