1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Darbe girişimi sırasında İstanbul'da darbeci askerlere karşı dururken açılan ateş sonucu kolundan yaralanan genç Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret etti

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi İstanbul'da darbecilere karşı dururken koluna isabet eden mermiyle yaralanan 18 yaşındaki Mehmet Halıcı, o gece yaşadıklarını Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'a anlattı.

Sivas Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Aydın'ı makamında ziyaret eden Halıcı, iş bulmak için İstanbul'a gittiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla darbecilere karşı durmak için sokağa çıktığını aktaran Halıcı, cuntacı askerlerin ateş açmasıyla kolundan yaralandığını ifade etti.

İstanbul'da hastanede gördüğü tedavinin ardından memleketi Sivas’a döndüğünü belirten Halıcı, "15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın talimatıyla meydanlara çıktığımızda, darbeci askerlerin ateş açması sonucu kolumdan yaralandım. Çok sayıda vatandaş da şehit oldu." ifadelerini kullandı.

Halıcı'ya geçmiş olsun temennisinde bulunan Aydın ise 15 Temmuz gecesi Türk milletinin büyük bir destan yazdığını kaydetti. Çanakkale ruhunun yeniden canlandığını belirten Aydın, "Tüm kesimlerle beraber muhteşem bir kenetlenme ortaya koyduk. Damarlarımızdaki o asil kanın tekrar harekete geçtiğini gösterdik. Allah milletimizden razı olsun, büyük geçmiş olsun." açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler