1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hızal:- "Bu hainlerin temizlenmesi noktasında bütün resmi kurumlarımızın hepsinde çalışmalar yapılmalıdır"

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Hızal, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, millet olarak birlik ve beraberliğin en üst seviyede tutulması gerektiğini vurguladı.

15 Temmuz'da milletin iradesini ortaya koyduğunu aktaran Hızal, "Vatanı için canını ortaya koyan kahraman annelerimiz, babalarımız, eşlerimiz ve çocuklarımız, bu milletin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen peygamber ocağı dediğimiz TSK içinde FETÖ'nün milletin üzerine tanklarla silahlarla milletin üzerine ateş eden bir terör örgütüyle karşı karşıya kaldık. Emniyet teşkilatı gerekse TSK'nın içinde bulunan bu hainlere devletimizin her türlü cezayı uygulaması gerekir." ifadelerini kullandı.

Emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberliği için mücadeleye devam edilmesi gerektiğini söyleyen Hızal, "Hainlerin bütün Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatımızın geneline mal edilmesinin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Halkımızın emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ciddi destek vermesi gerekir. Bu hainlerin temizlenmesi noktasında bütün resmi kurumlarımızın hepsinde çalışmalar yapılmalıdır." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler