1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Meclis Araştırma Komisyonu üyesi Günay: - "Ülkemizin bir daha böyle bir kalkışmayla karşı karşıya kalmaması için sürecin gelişimini hem toplum olarak çok iyi anlamamız hem de uluslararası platformlarda çok iyi anlatmamız lazım"

A+A-

TBMM'de kurulan FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ve faaliyetlerini araştırma komisyonunda yer alan AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, "Ülkemizin bir daha böyle bir kalkışmayla karşı karşıya kalmaması için sürecin gelişimini hem toplum olarak çok iyi anlamamız hem de uluslararası platformlarda çok iyi anlatmamız lazım." ifadesini kullandı.

Günay, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ yapılanmasını araştıracak komisyonda yer almasının, kendisi için çok önemli ve tarihi bir görev olduğunu belirtti.

Komisyonun çok titiz ve hakkaniyetli bir çalışma yapacağını vurgulayan Günay, "Öncelikle 40 yıllık geçmişi olan bu hain terör örgütünün sosyolojik, psikolojik, siyasi ve ekonomik yapılanma süreçlerini değerlendireceğiz." bilgisini verdi.

Günay, şunları kaydetti:

"Ülkemizin bir daha böyle bir kalkışmayla karşı karşıya kalmaması için sürecin gelişimini hem toplum olarak çok iyi anlamamız hem de uluslararası platformlarda çok iyi anlatmamız lazım. Tüm bu çalışmaları 15 Temmuz'da tekrar filizlenen birlik ve beraberlik ruhu içinde, tüm siyasi partilerimizin komisyon üyeleriyle ortaklaşa yapacağız. Dünya ve Türkiye siyasi tarihinde yeni bir sayfa açan milli irade dirilişini gelecek nesillere aktaracak bu tarihi görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler