1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine İş Dünyasından Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine İş Dünyasından Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine İş Dünyasından Tepkiler

Doğuş Grubu:- "Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir dünya devleti olarak yarınlara dünden daha inançlı bir şekilde yürümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

A+A-

Doğuş Grubundan Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir dünya devleti olarak yarınlara dünden daha inançlı bir şekilde yürümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." denildi.

Gruptan yapılan açıklamada,Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi yakın tarihinin en hain ihanetlerinden birine uğradığı belirtilerek, ülkenin yıkılmaz devlet geleneği, tek yürek olan siyasi otoritesi, cesur güvenlik görevlileri, gerçeklerin peşindeki habercileri ve Türk halkının sağduyusuyla bu girişimin başarıya ulaşmasının engellendiği bildirildi.

Açıklamada, Doğuş Grubu olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temel değerlerini, anayasal düzenini ve demokrasi geleneğini tehdit etmeye kalkışan saldırının şiddetle kınandığının altı çizildi.

Olaylar sırasında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara ise acil şifaların dilendiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İçinde bulunduğumuz dönemi, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve demokrasimize her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, yan yana durarak aşacağımıza inancımız tamdır. Bizler Türkiye Cumhuriyeti'ne ve demokrasiye sahip çıkmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek, hatta bunu daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir dünya devleti olarak yarınlara dünden daha inançlı bir şekilde yürümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Vakit; birliğimizi, beraberliğimizi daha da güçlendirme vaktidir."

Önceki ve Sonraki Haberler