1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Karşı Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Tepkiler

Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Dulkadiroğlu, Fettullah Terör Örgütü'nün (FETÖ) tamamen bitirilmesine kadar halkın iradesine ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğini...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Dulkadiroğlu, Fettullah Terör Örgütü'nün (FETÖ) tamamen bitirilmesine kadar halkın iradesine ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğini belirtti.

Dulkadiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir grup vatan haininin millet iradesine yönelik olarak yaptığı FETÖ darbe girişimini halkın dik duruşunun engellendiğini bildirdi.

Darbelere karşı siyasi parti ayrımı yapılmadan, birlik ve beraberlik içinde ortak hareket edilmesi gerektiğini belirten Dulkadiroğlu, şunları kaydetti:

"Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükumetimizin kararlı tutumu ve aziz milletin, devlete ve demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Demokrasinin en güzel örneği olan millet iradesine yapılan bu hain saldırı karşısında ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de o andan itibaren sokaklara dökülen halkımız demokrasiye sahip çıkmış, bu hainlere gereken cevabı vermiştir. FETÖ'nün tamamen bitirilmesine kadar da halkımız iradesine ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edecektir."

Kırşehir İl Genel Meclisi olarak "söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" anlayışıyla hareket ederek demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceklerini aktaran Dulkadiroğlu, "15 Temmuz gecesinden itibaren demokrasiye sahip çıkan tüm Kırşehir halkına şahsım ve meclisimizin değerli üyeleri adına bir kere daha şükranlarımı sunuyor, demokrasi nöbetine devam etmeye çağırıyorum. 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler