1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Kayseri Valisi Kamçı:- "Çok şükür Kayserimizde kimsenin burnu kanamadan bu olay atlatılmıştır. Bizler olayın vuku bulmasından itibaren bakanı, valisi, milletvekili, belediye başkanı, askeri ve polisi ile burada görevdeydik. Bu arkadaşlarımızın gayretleri

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, "Çok şükür Kayserimizde kimsenin burnu kanamadan bu olay atlatılmıştır. Bizler olayın vuku bulmasından itibaren bakanı, valisi, milletvekili, belediye başkanı, askeri ve polisi ile burada görevdeydik. Bu arkadaşlarımızın gayretleri ile hiçbir olumsuzluk olmadı." dedi.

Kamçı, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, milletvekilleri ve belediye başkanları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Bürüngüz Camisi'nde binlerce vatandaşla sabah namazında saf tuttu.

Vali Kamçı, namazın ardından yaptığı konuşmada, Kayserililerin birlik ve beraberlik içinde iri ve diri olmanın örneğini gösterdiğini söyledi.

Vatandaşlara teşekkür eden Kamçı, şunları kaydetti:

"Eski bakanımız, milletvekilimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, iktidar partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi tek yumruk oldular, 'Biz devletimizin yanındayız' dediler. İşte Kayserililik ruhu bu. Bu anlamda ben şükranlarımı sunuyorum. Garnizon Komutan Vekilimiz, Jandarma Bölge Komutanımız, bakanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız baştan itibaren bizimle beraberdi. Yerel yönetimlerimiz, belediye başkanlarımız, yetkililer, vatandaşlarımız hep birlik ve beraberlik içinde oldunuz. Değerli Müftümüz biraz önce güzel bir dua yaptı. Orada belirttiği gibi sokaklarda duralım, bu sokaklar bizim. Birlik içinde olacağız. Bu durum 81 ilde kontrol altına alınmış durumda. Çok şükür Kayserimizde kimsenin burnu kanamadan bu olay atlatılmıştır. Bizler olayın vuku bulmasından itibaren bakanı, valisi, milletvekili, belediye başkanı, askeri ve polisi ile burada görevdeydik. Bu arkadaşlarımızın gayretleri ile hiçbir olumsuzluk olmadı."

Kamçı, tüm polislerin dün akşam saatlerinden bu yana görevde olduklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Sizlerin ve bizlerin güvenliği için görev yapıyorlar. Hiçbir şekilde yorulmadan, bıkmadan görevlerini en iyi şekilde yaptılar. En küçük bir hadiseye meydan verilmedi. Bunda siz değerli hemşehrilerimizin birliği ve dirliği önemlidir. Bizim Kayseri olarak demokrasiye sahip çıktığımızın göstergesidir. Bu, vatan hainlerinin milletimizin birliğine ve dirliğine gölge düşürmek için yaptıkları alçakça bir saldırıdır. İnşallah, bu tür şeylere bir daha fırsat verilmeyecek. Herkes dimdik ayakta. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, başbakanımız, siyasi partilerimizin değerli başkanları hepsi açıklamalarda bulundular. Biz Kayseri olarak tek yumruk olduğumuzu gösterdik."

Önceki ve Sonraki Haberler