1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Çankırı Karatekin Üniversitesi Senatosu: - "Milletimizin sergilediği bu asil duruş, tarihte benzeri görülmemiş bir demokrasi müdafaasıdır"

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Karatekin Üniversitesi Senatosu, FETÖ'nün darbe girişimini kınadı.

Senatodan yapılan açıklamada, hukukun üstünlüğü, demokratik düzenin korunması, huzur ve güvenin sağlanması hususunda halkın gösterdiği hassasiyet ve kararlı iradenin her türlü takdirin üstünde olduğu belirtildi.

FETÖ ve destekçilerince milli irade, demokrasi ve ülkenin birliğini hedef alan bu hain darbe girişiminin, aziz milletin devleti, demokrasisi ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz iradeyle bağlılığı karşısında hak ettiği cevabı aldığı vurgulanan açıklamada, hain emeller besleyenlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağının da ortaya çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Milletimizin sergilediği bu asil duruş tarihte benzeri görülmemiş bir demokrasi müdafaasıdır. Gün, birlik, bütünlük ve güçlü bir gelecek için bir araya gelme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu vatan hainlerinin en kısa sürede adalet karşısında hesap vereceklerinden kuşkumuz yoktur. Çankırı Karatekin Üniversitesi Senatosu olarak bu hain darbe girişimini nefretle kınıyor, cuntalar ve darbeler döneminin kapandığının bir göstergesi olan bu demokrasi müdafaasında şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dileriz."

Önceki ve Sonraki Haberler