1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Demirtaş: " Bu kalkışma girişimine karşı milletimiz hükümetimizle beraberdir"

A+A-

ANKARA (AA) - AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirbaş, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek, bu kalkışma girişimine karşı milletin hükümetle beraber olduğunu bildirdi.

Demirbaş, yaptığı yazılı açıklamada, bir kalkışma girişimi yapıldığını, ancak milletin gerektiği gibi çok hızlı bir şekilde cevabı verdiğini vurguladı.

Milletin darbecilere geçit vermediğini ifade eden Demirbaş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bir taraftan bütün teşkilat üyelerimiz bir taraftan da tüm ilçe halkımız Atatürk Parkı'nda toplanarak demokrasimize ve milletimize sahip çıkmıştır. Bu kalkışma girişimine karşı milletimiz hükümetimizle beraberdir. Milletimiz, nicelerini atlattığı gibi Allah'ın izniyle bu kalkışmayı da atlatacaktır. Gün milli iradeye sahip çıkma günüdür. Bütün Çubuklular milli irade gaspçılarına direnmiştir. Darbe girişimi, milletimizin ve güvenlik güçlerimizin sağduyusuyla bertaraf edilmiştir. Tüm Çubuk halkımıza sabaha kadar uyumayıp Esenboğa Havaalanı'nda ve meydanlarda milli iradeye sahip çıkmıştır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet milletimize sabır dilerim."

Önceki ve Sonraki Haberler