1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Sivas’ın Gölova ilçesindeki çarşı meydanının ismi “15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirildi

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas’ın Gölova ilçesindeki çarşı meydanının ismi “15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimini protesto etmek amacıyla Gölova Belediye Başkanı İbrahim Yenidünya başkanlığında olağanüstü toplanan Gölova Belediye Meclisi, “Çarşı Meydanı” olarak adlandırılan yerin ismini “15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirdi.

Yenidünya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatan hainlerine fırsat vermeyeceklerini belirterek, “15 Temmuz günü bazı kendini bilmez kişiler yurdumuzun huzurunu bozmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Ama şükürler olsun ki bu halk buna izin vermedi." dedi.

Demokrasi nöbetine ilçe halkıyla birlikte devam ettiklerini ifade eden Yenidünya, ilçedeki meydanının isminin “15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirilmesine katkı sağlayan belediye meclis üyelerine ve demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür etti.

- Zara'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Zara ilçesinde ise darbe girişimi sırasında şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İkindi vakti Hükümet Meydanında toplanan vatandaşlar, İstanbul’da yaşanan olaylarda şehit olan ve Zara ilçesine bağlı Canova köyü nüfusuna kayıtlı Halil Kantarcı ile diğer şehitler için gıyabi cenaze namazı kılarak dua etti.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler