1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Engiz: "Milli birliğimizi, beraberliğimizi her şeyin üstünde tutan halkımız milli iradesini ortaya koyarak devletimizin yanında yer almıştır"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Engiz, yaptığı yazılı açıklamada, devletin ve devlet yetkililerinin dimdik ayak olduğunu belirterek, Türkiye'nin çok farklı bir tarihi ana tanıklık ettiğini kaydetti.

Dünyada başarıyla ilerleyen Türkiye'nin, 15 Temmuz'da kara bir gün geçirdiğini anımsatan Engiz, şunları belirtti:

"Bu üsteğmen, teğmen ya da albay gibi rütbelilerin yapacağı bir operasyon değil. Arkasında dış güçler var, üst akıl var. Baktığımızda devletin kurumlarına çöreklenmiş bazı yapıların elemanların yaptığı bu darbe girişimine vatandaşımız karşı koydu. Milli birliğimizi, beraberliğimizi her şeyin üstünde tutan halkımız milli iradesini ortaya koyarak devletimizin yanında yer almıştır. Devletimiz gerekeni yapacaktır. Biz devletimizin yanındayız. Şu an yurdun dört yanında halkımız darbeye karşı koyarak darbecilere darbe yaptı. Biz bu vatan hainleri için idamın geri gelmesini istiyoruz. Türk demokrasisini kesintiye uğratmak isteyenlere karşı aziz milletimize teşekkür ediyoruz. Ülkenin iradesine yapılmış bu alçakça saldırıyı lanetliyor, kınıyoruz. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler