1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, tüm teşkilatlar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Aktekke Kent Meydanında demokrasi nöbetinin devam ettiğini kaydetti....

A+A-

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, tüm teşkilatlar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Aktekke Kent Meydanında demokrasi nöbetinin devam ettiğini kaydetti.

Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, mücadelelerinin etnik ve mezhep ayrımı yapmadan tüm vatandaşların güvenliği sağlanana ve Fetullahçı terör örgütü bitene kadar süreceğini ifade etti.

Fetullahçı Terör Örgütünün darbe kalkışmasının kamuoyuna mal olduğu andan itibaren tepkilerin ortaya koyulduğunu vurgulayan Ünlü, şunları kaydetti:

"Tüm teşkilatlar ve siyasi parti temsilcileri, Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız, Garnizon Komutanımız, Savcılarımız, İl Emniyet Müdürümüz, sivil toplum kuruluşlarımız, Karaman halkımız, bu alçakça girişimin karşısında olduklarını hep birlikte Kent Meydanımızda belirtmişlerdir. O veya bu şekilde terör örgütüne katılmış, tüm kamu görevlileri hakkında işlemler başlatılmıştır. Açığa alınarak görevden uzaklaştırma kararı verilmiştir. Yasal ve meşru olmayan bu hareketlerin bir daha yaşanmaması için gerekli önlemler alınacaktır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak, bedeli en ağır şekilde ödetilecektir. Siyasi Partiler ve halkımızla Aktekke Kent Meydanında Demokrasi nöbetimiz devam ediyor. Mücadelemiz, etnik ve mezhep ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın güvenliği sağlanana ve Fetullahçı terör örgütü bitene kadar devam edecektir. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyor, değerli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler