1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Sivas Valiliğince düzenlenen "Milli İrade Buluşması" adlı programa on binlerce kişi katıldı.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Sivas Valiliğince düzenlenen "Milli İrade Buluşması" adlı programa on binlerce kişi katıldı.

Sivas Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki Valilik binası önünde düzenlenen programda, vatandaşlara dürüm ve ayran dağıtıldı.

Ellerinde Türk bayrakları, pankartlar ve dövizlerle etkinliğe katılan yaklaşık 50 bin kişi, "İdam isteriz", "Ne mutlu Türküm diyene", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Sivas burada, darbeciler nerede?" diye sloganlar attı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı etkinlikte 7 yaşındaki Esma Saraçoğlu'nın İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuması katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Vali Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, memleket meselesi olduğunda bu milletin her türlü olumsuzluğun üstesinden geleceğini vurgulayarak, "Bu millet, adını tarihe bir kez daha şan ve şerefle yazdırmıştır. Tarih bu milletin yiğitliğini, kahramanlığını yazmaya devam edecektir." dedi.

Bu mücadelede vatandaşın kazandığını vurguyalan Gül, şunları kaydetti:

"İdam istemek size ananızın ak sütü gibi helaldir. Bu ihanet çeteleri nerede olursa olsun sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla mutlaka bulunup en ağır cezaya çarptırılacaklardır. Bundan emin olun. Milli mücadele şehri Sivas'ta hem içerideki hem de dışarıdaki düşmanlara korku salarcasına bu meydanlarla hep birlikte hakkın sesini haykırıyoruz. Yaşasın millet iradesi, yaşasın devletimiz ve milletimiz. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu milletin ana unsurudur. Bu coğrafyada silahlı kuvvetler olmadan ayakta kalmak mümkün değildir. Bu darbeyi yapanlar, bu darbeyi yapmak isteyenler Türk Silahlı Kuvvetleri değil bir avuç teröristtir. Bu böyle biline."

Gül, darbe girişiminde bulunanların vatandaşın gücünü ve kahramanlığını hesaplayamadığını aktararak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın görevinin başında olduğuna şükrediyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin kabul olmuş duasıdır. Ve bu böyle olmaya devam edecektir." ifadelerine yer verdi.

Daha sonra İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan'ın yaptığı duaya on binlerce kişi hep birlikte "amin" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler