1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

A+A-

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda basın açıklaması yapan Başkan Ördü, Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdüreceğini söyledi.

Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanların emellerini yerine getiremeyeceğini belirten Ördü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güçlü bir devlet olduğunu kaydetti.

Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşların sokaklara, meydanlara cesaretle çıkarak demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmalarından dolayı gurur duyduklarını anlatan Ördü, şöyle konuştu:

''Devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur. Demokrasiyi sahiplenme noktasında, esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi, tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.''

Basın açıklaması sırasında kentteki oda başkanları da hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler