1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) Başkanı Şevket Katırcıoğlu ve Niğde Ticaret Borsasının(NTB) Başkanı Zafer Uyanık, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine...

A+A-

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) Başkanı Şevket Katırcıoğlu ve Niğde Ticaret Borsasının(NTB) Başkanı Zafer Uyanık, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ortak bildiriyle tepki gösterdi.

NİTSO Başkanı Katırcıoğlu, NİTSO toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, demokrasinin vazgeçilmez olduğunu, milli iradenin güç ve kardeşlik geleceği olduğunu vurguladı.

"Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır" diyen Katırcıoğlu, şöyle devam etti:

"Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz."

Katırcıoğlu, milletin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belanın, fitnenin durdurulduğunu belirterek, ülke birliğine, kardeşliğine ve demokrasiye karşı olanların karşısında olacaklarını kaydetti.

Özel sektör olarak, daha büyük bir azimle çalışarak Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacaklarını ifade eden Başkan Katırcıoğlu, "Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünü hep aklımızda tutarak, ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler