1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Konya'nın Kulu ilçesinde toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetine devam ediyor.

A+A-

Konya'nın Kulu ilçesinde toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetine devam ediyor.

Vatandaşlara katılan AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, meydanda yaptığı konuşmada, halkın değerlerine sahip çıkmaya devam etmelerinin önemine vurgu yaptı.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, 15 Temmuz gecesi milletvekilleri ile Konya AK Parti il binasına geldiklerini belirterek, "İhanet teşebbüsünden haberimiz olduğu an diğer vekillerimiz ile birlikte il teşkilatımıza gelerek burada milletimize destek için bir araya geldik." dedi.

15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını anlatan Ağralı, şunları kaydetti:

"Gece yarısına doğru Ankara'ya gitmek için yola koyulduk. 15 Temmuz gecesi bizlere bu durumu yaşatanlardan hesap sorulacak. Ülkemiz işgal altındayken bile Meclis bombalanmadı. Milletimize ihanet edenlerden hesap sorulacaktır. Bu ihanet sürecinde demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan diğer siyasi partilerimize Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Bu ihanette canları pahasına sokaklara çıkarak devletine sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise 15 Temmuz Cuma günü Türkiye'nin büyük bir saldırıdan kurtulduğunu söyleyerek, "En başında olan Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırıyı göze almış bir darbenin içinden geçtik. Darbeden nasıl çıktığımız, nasıl başardığımızın cevabı, bu meydanlardır. Milletin sayesinde bu hiyanetin önüne geçtik. Cuma gecesi Edirne'den Kars'a kadar bir an bile tereddüt etmeden elinde hiç bir şey olmadan sadece göğsündeki iman ile sokaklara çıkarak ihanet çetesine karşı duran bu milletimize helal olsun diyorum. Allah onlardan razı olsun." diye konuştu.

Milli iradeye sahip çıkılması gerektiğini belirten AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz de, "Oylarımıza, memleketimize sahip çıkmak için beş gündür meydanlardayız. Cuma günkü ihanette memleketimize sahip çıkan siz vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için Mevlid-i Şerif okunan gecede, hep beraber dualar edildi.

Programa, AK Parti Konya Milletvekilleri Abdullah Ağralı, Leyla Şahin Usta, AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Kulu Kaymakamı Hüseyin Avcı, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, adli personel, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler