1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Eskişehir Mermerciler Derneği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

A+A-

Eskişehir Mermerciler Derneği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, FETÖ'nün devlette boşluklar yaratmak, kanunların işlerliğini önlemek, demokrasiyi ve istikrarı savunanları pasifleştirmek, demokrasiyi yıkmaya çabalamak, milli devleti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiğini bildirildi.

Darbe girişiminin vatana ihanet ve İslam dininin emirlerine karşı gelmek olduğunu ifade edilen açıklamada, şunlar belirtildi:

"Buna karşı aziz devletimizi korumak adına sokaklarda, caddelerde, meydanlarda milli birlik ve demokrasinin korunması nöbetleri tutmak bizlerin ve milletimizin yaptığı en zor ve en ulvi göreviydi. Hainlere karşı kimimiz vaktimizi, kimimiz malını, kimimiz ise canını bu uğurda feda etti. Her şeye rağmen darbeye karşı olduğumuzu gösterdik. Bu girişimi başarısız kılan, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın usta liderliğiydi Türkiye için vaktinde ortaya çıkıp, meydanlara vatandaşımızı davet etmesi ve vatandaşlarımızın icabet etmesiyle milli iradenin bir kez daha korunması büyük bir kahramanlıktı. Vatandaş, meclisine, devletine ve geleceğine sahip çıktı. Milletçe asla boyun eğmeyiz boynumuzu uzatmayız."

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler