1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Konya'daki ilçe ziraat odası başkanları, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

A+A-

Konya'daki ilçe ziraat odası başkanları, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

Merkez Meram İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, oda binasında düzenlenen basın toplantısında, milli iradenin millet tarafından olmayan bir irade dışında değiştirilmesini asla kabul etmediklerini, günün milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günü olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanından başlayarak tüm yönetici ve millete teşekkür eden Ataiyibiner, kendilerinin de darbe girişimini duydukları andan itibaren üyelerle darbeye karşı durduklarını vurguladı.

Ataiyibiner, dünyanın ekonomik kriz yaşadığı bir ortamda güçlü bir siyasi istikrar gerekiyorken, bu darbe girişiminin en büyük kötülük olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"İktidar ve muhalefetiyle partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması ve bombalar altında meclisi terk etmemesi, artık demokrasimizin büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir. Provokatörlere karşı toplumumuzun her zamankinden daha fazla dikkatli olması gerekmektedir. Asker forması giymiş teröristler en kısa sürede en ağır cezaya çarptırılmalıdır.
Asker ve polislerimizin tek yasal güç olduğu asla hatırdan çıkarılmamalıdır. Darbe girişimi tam da çiftçilerimizin mahsul zamanında gerçekleşti. Buna rağmen gündüzleri çalışıp gece meydanda olan ve birkaç saat uykuyla duran çiftçilerimize teşekkür ederim. Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız el birliğiyle terörle mücadele ettiğimiz bir dönemde, darbenin karşısında, halkın yanındayız."

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler