1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.İlçe meydanında ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan ilçe sakinleri, darbe...

A+A-

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

İlçe meydanında ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan ilçe sakinleri, darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin özgürlüğünden hiç bir zaman taviz vermediğini söyledi.

Yapılan darbe girişimine karşı vatandaşların meydanları doldurarak en güzel cevabı verdiğini ifade eden Tüfekçi, şunları kaydetti:

"Meydanlarda her siyasi düşünceden insan var. Birlik ve beraberlik deyince herkes bir araya geliyor. Ne zaman ki liderimiz, Başkomutanımız 'artık tamam herkes evine çekilebilir' derse o zaman sokaklarda, meydanlardan ayrılacağız. Askerimiz sınırda nasıl o tuttuğu nöbeti kutsal sayıyorsa, şu meydanda ki nöbette o kadar kutsaldır, o kadar önemlidir. Bunu ülkemizin geleceği için önemsiyoruz. Çünkü sizin direnişiniz, meydanlarda olmanız sayesinde bu darbe girişimi bastırıldı. İnşallah sizler sayesinde bu dik duruşumuza devam edeceğiz. Allah birlik beraberliğimizi daim eylesin."

Demokrasi nöbetine, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler