1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Ankara'da yaşayan Yozgatlıları temsil eden iki federasyon, ortak yazılı açıklama ile FETÖ'nün darbe girişimini kınadı

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara'da yaşayan Yozgatlıları temsil eden iki federasyon, ortak yazılı açıklama ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

Yozgatlı Dernekler Federasyonu ve Yozgatlı Demokrat Dernekler Federasyonunun yaptığı ortak yazılı açıklamada, Yozgatlıların, Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü göstermek için tek vücut olarak kenetlendikleri ifade edildi.

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, "15 Temmuz gecesi Yozgatlı bir kardeşimiz Mamak Caddesi'nde tankların üzerinde rütbeli bir asker tarafından vuruldu ve şehit oldu. 15 Temmuz günü yaşanan olaylar ülkemizin tarihine bir kara leke olarak geçti." ifadelerini kullandı.

Yozgatlı Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Çetin ise darbelerin, Türkiye’nin dünyadaki görüntüsünün olumsuz etkilenmesine neden olduğuna işaret etti. Çetin, "Kendi yöntemleri ile ülkeyi sömürüyorlar ama bizim ülkemizde darbe genellikle dış güçlerin etkisiyle oluşuyor. Dışarıda büyütüyorlar, içeride palazlandırıp bizim karşımıza çıkarıyorlar. Yıllardır biz kültür olarak Fetullah Gülen’in neden olduğu sıkıntılardan çok çektik. Çocuklarımızın eğitimi, kariyerlerimiz, mesleklerimiz açısından çok çektik. Askerinden, öğretmeninden, doktorundan köşe bucak kaçtık. Ellerimizden mesleklerimizi aldılar." 

Önceki ve Sonraki Haberler