1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (Türk-İş) bağlı sendika üyeleri Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.Vilayet Meydanı'nda...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (Türk-İş) bağlı sendika üyeleri Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Vilayet Meydanı'nda toplanan sendika üyeleri adına konuşma yapan Türk-İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç, anayasal düzenin dışında gelişen, milletin iradesini yok sayan her türlü girişimin karşısında olduklarını söyledi.

Darbe girişiminde bulunanları şiddetle kınadıklarını belirten Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu kalkışma yıllardır devletimizin içerisine sızmış, adına ne derseniz diyin bu terör örgütü militanları, milli iradeyi yok sayıp, devleti içeriden işgal etme girişimininde bulunmuşlardır. Bunun adı vatana ihanettir, darbe girişimidir, terördür. Sebebi ne olursa olsun kim tarafından yapılırsa lanetliyoruz, kınıyoruz. Türk-İş olarak tüm mensuplarımızla, dün olduğu gibi bu gün de darbecilere ve teröristlere karşı olduğumuzu demokrasiye ve milli iradeye, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak için burada bulunduğumuzu ifade ediyorum."

Sendika üyeleri, bir süre daha darbe girişimi aleyhine slogan attıktan sonra dağıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler