1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

AK Parti Aksaray İl Başkanı Karatay: "Allah'ın izni ile milletimizle beraber bu yapıyı tamamen yok edeceğiz"

A+A-

AKSARAY (AA) - AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, FETÖ ile mücadeleye ilişkin, "Allah'ın izni ile milletimizle beraber bu yapıyı tamamen yok edeceğiz." dedi.

Karatay, parti binasında yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardandan tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da demokrasi nöbetinin sürdüğünü belirtti.

Aksaray’ın meydanına, ülkesine sahip çıkmaya devam ettiğini ifade eden Karatay, "Aksaraylı vatandaşlarımız ile nöbetimizi sürdürüyoruz. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci emrine kadar meydanları asla terk etmeyeceğiz. Türk milleti birlik ve beraberlik içinde meydanları hınca hınç dolduruyor." diye konuştu.

Kentte paralel yapıyla ilgili mücadele kapsamında yoğun bir çalışma yapıldığını vurgulayan Karatay, şunları kaydetti:

"Bu yapının toplumumuza açtığı yaraları her defasında anlattık. Evladı, anası babasından, hanımını kocasında koparan bu yapının, aileleri parçaladığını anlattık. İş adamlarımızı kandırarak onların kazançlarını himmet adımlarında topladılar. Fakirlerimizin bile Allah rızası için ekmeklerini paylaştığını gördük. Ama maalesef bu yapı aileden, eğitime, adaletten güvenliğimize hatta tüm sosyal hayatımıza, yaşamımıza kadar bizi parçalamak için her türlü hileye ve şere girişti. Her ne kadar birileri tarafından ilk dönemde eleştirilsek de bugün geldiğimiz nokta, verilen mücadelenin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Biz kimseye bakmadık, kimseyi dinlemedik. Tek derdimiz, devletimizin içerisine sinsice giren bu hainleri temizlemek, yok etmektir. Allah'ın izni ile milletimizle beraber bu yapıyı tamamen yok edeceğiz."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler