1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

AKSARAY (AA) - Aksaray’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin engellenmesi nedeniyle kurban kesildi.Aksaray Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları Platformunca Ervah Mezarlığı’nda...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin engellenmesi nedeniyle kurban kesildi.

Aksaray Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları Platformunca Ervah Mezarlığı’nda düzenlenen etkinlikte, kurban kesilerek darbe girişiminde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, etkinlikte yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı herkesin ortak tepkisini ortaya koyduğunu söyledi.

Yapılan darbe girişimini lanetlediğini belirten Belediye Başkanı Yazgı, "Hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın çalışmalarıyla şu anda FETÖ ile ilgili gerekli ilerlemeler en hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bizler de, meydanlarda halkımızla beraber milli iradenin gücünü ve büyüklüğünü gösteriyoruz. Belediye ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugün darbe girişiminin engellenmesi nedeniyle kurban kesimi yapıyoruz. Bu kurbanlar da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak ve bir kısmını da meydanda halkımızla beraber tüketeceğiz. Bir daha böyle girişimlerin olmamasını diliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

Platform Başkanı Eyüp Dağdaş ise, darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandığı ve buna karşılık şükür kurbanı kestiklerini belirtti.

Dağdaş, "Türkiye'yi bölmek ve parçalamak isteyen şer odaklarına karşı tüm halkın tek vücut ve dimdik durduğunu." dedi.

Etkinliğe, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler