1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö’nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetö’nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö’nün Darbe Girişimine Tepkiler

AK Parti Ankara Milletvekili Çiçek:- "Bu sıkıntıları aşacağız ve Türkiye her zamankinden daha güçlü, devletiyle, milletiyle yoluna devam edecektir"

A+A-

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar Ankara Gölbaşı ilçesinde başlattıkları demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Meydanda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlara, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da destek verdi.

Çiçek, burada yaptığı konuşmada, siyasi hayatı içerisinde bir çok darbe gördüğünü ancak darbecilerin ilk defa milletin direnişiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Darbe girişimi gecesi milletin meydanda, kendilerinde mecliste olduğunu ifade eden Çiçek, ''En son bu alçak gecede sizler meydanlardayken bizler de sabaha kadar meclisimizi açık tuttuk. Bizim bayrağımız bir, vatanımız bir, çok şükür aynı millete mensubuz. Bu sıkıntıları aşacağız ve Türkiye her zamankinden daha güçlü, devletiyle, milletiyle yoluna devam edecektir'' dedi.

Yıldız ise omuz omuza verip Türkiye'nin geleceği hep birlikte hazırlayacaklarını belirtti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da iki haftadır demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür ederek ''Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız ne zaman bize tamam derse biz de o zaman evlerimize çekileceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler