1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, darbe gecesi TBMM'deki odasının da atılan bombalar sonucu tahrip olduğunu söyledi.Ö

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, darbe gecesi TBMM'deki odasının da atılan bombalar sonucu tahrip olduğunu söyledi.

Özdemir, demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, darbe gecesi Ankara'da olmamasının belki de hayatta kalmasına yol açtığını belirtti.

1980 darbecilerinin isteselerdi meclisi yerle bir edebileceklerini ama etmediklerini vurgulayan Özdemir, şöyle konuştu:

"Darbe gecesi, TBMM'de odam da atılan bombalar sonucu tahrip oldu. Muhalefetle yaptığımız anlaşma gereği eğer 15 Temmuz gecesi meclisin açık olması halinde ben de Ankara'da mecliste olacaktım. Ya odamda namaz kılıyor olacaktım gecenin bir vakti ya da 'bir yukarıya çıkayım, ne yapıyor benim danışmanlarım, ne ediyorlar' diye çocukların yanına gidip bir yudum su içecektim, bir bardak çay içecektim ama orada ben de o çayla beraber, o suyla beraber belki de şehadet şerbetini içecektim ama daha içecek suyumuz varmış ki, sizlerle bugün bu meydanda bu konuşmayı imkan edecekmiş ki Cenab-ı Hak, orada değildim, meclis kapalıydı. Onun için, bunlara hakikaten ne kadar kahretsek az, her türlü kahrı hak ediyorlar. Her türlü sitemi hak ediyorlar. 250 şehit verdik ve dünya tarihinde belki görülmemiş bir destana, bir kahramanlığa imza attık. Bir defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir olay. İlk defa bir darbe vatandaşlar tarafından daha büyümeden boğuldu ama burada Türk milleti olarak bizim yeniden millet olma şuurumuzun kanaatindeyim ben."

Demokrasi nöbetine, AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ile 20. dönem Konya Milletvekili Abdullah Gencer, Beyşehir Kaymakam Vekili Kadir Ulusoy, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler