1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar tarafından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

A+A-

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar tarafından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Çubuk Belediyesi ile Yıldırım Ahalisi Derneği (YILDER) tarafından organize edilen "demokrasi nöbeti" etkinliği kapsamında, Karagöl Caddesi'nden Atatürk Parkı’na kadar yürüyen dernek üyeleri, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ aleyhine slogan atarak, darbe girişimini protesto etti.

Daha sonra Atatürk Parkı'ndaki platformun önünde toplanan vatandaşlar, şehitler için dua etti.

Burada konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, darbe girişimi yapanların Türkiye’nin bağımsızlığına düşman olanlar olduğunu söyledi.

Düşmanların ülkede ezanları susturmak ve bayrağı indirmek istediklerini ifade eden Bilgin, şunları kaydetti:

"Bizi köleleştirmek isteyenler, Türkiye’nin düşmanıdır. Bunun için saldırı altında olan Türkiye’nin bağımsızlığı idi. Ezanlarımızı susturmak ve bayrağımızı indirmek istediler. İkinci önemli mesele ise Türkiye’nin bütünlüğüdür. Allah korusun bu hainler başarılı olsaydılar, Türkiye’yi böleceklerdi. PYD dedikleri PKK’nın Suriye’deki ortağı. Bu örgüt, Kobani’de hazırlanmış 15 bin militanı ile beraber yabancıların ellerine verdikleri silahla Türkiye’ye saldırmaya hazırdılar. Eğer bu alçaklar başarılı olsaydılar Suruç’tan başlayarak Güneydoğuyu işgal edeceklerdi."

 

Önceki ve Sonraki Haberler