1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

MHP Çankırı İl Başkanı Çelik: - "Türk demokrasisi yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalırken Türk milleti iradesine sahip çıkmış, demokrasi dışı tavır arayışlarına canını siper ederek engel olmuştur"

A+A-

ÇANKIRI (AA) - MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Türk demokrasisi yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalırken Türk milleti iradesine sahip çıkmış, demokrasi dışı tavır arayışlarına canını siper ederek engel olmuştur." dedi.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, zor bir dönemden geçildiğini belirtti.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Türk milletinin gösterdiği birlik ve beraberlik örneğinin düşmana korku saldığını ifade eden Çelik, yaşanan kalkışmanın yalnızca seçilmiş hükumet veya milletvekillerini değil, Türk milletinin tamamını ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün kurumlarını hedef aldığını vurguladı.

Kanlı girişimle ülkede bir kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığını anlatan Çelik, şöyle devam etti:

"Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu personeli açığa ve gözaltına alınmıştır. Bunlardan suçsuz olanlar iyice irdelenmeli ve araştırılmalıdır. Hainlerin devlet kademelerine sızmasına göz yuman, yardım ve yataklık edenler ile görevini kötüye kullanan da anasından doğduğuna pişman edilmelidir. Bu derin yapılanma yalnızca bugünüyle değil, geçmişiyle de araştırılmalı ve geleceği tamamen karartılmalıdır."

Çelik, Türkiye'nin bir an önce toparlanmaya ihtiyacı olduğunu dile getirerek, asker kisvesine bürünmüş hainlerin yanı sıra bütün Türk düşmanlarının teyakkuz halinde olduğunu kaydetti.

Darbe girişimi sonrasında bazı art niyetli kişilerin kasıtlı olarak insanların arasına kin ve nefret tohumları ektiğini anlatan Çelik, şöyle konuştu:

"Türk demokrasisi yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalırken Türk milleti iradesine sahip çıkmış, demokrasi dışı tavır arayışlarına canını siper ederek engel olmuştur. Çankırılılar hainlere en büyük darbeyi birlik ve beraberliği ile indirmiş, milli bir dayanışma örneği sergilemiştir. Bu anlamda belirli odaklar kasıtlı olarak halkın arasına kin ve nefret tohumları ekmeye başlamış, bu vahşetten adeta nemalanmaya kalkmıştır. Şunu çok açık ve net bir şekilde söylüyorum ki Türk milletinin arasında bölücülük yapanlar da darbe yapanlar kadar şerefsiz ve alçaktırlar."

Hain terör örgütünün Türkiye'yi kuşatmaya çalıştığını belirten Çelik, "Yurdumuzun her köşesinde demokrasi nöbeti tutalım tutmasına da artık vatan nöbeti tutanları da görelim. Şehitler kervanına üçer beşer eklenen evlatlarımızı hep birlikte gündemimize alalım." ifadesini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler