1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun:"Ne bu millet ne de Cumhurbaşkanımız diz çöker. Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece kimse bizim sırtımızı yere getiremez"

A+A-

Çankırı'da Belediye Meydanı'nda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları ile dövizler bulunan binlerce kişi, "Dik dur eğilme bu millet seninle" ve "Vatan sana canım feda" sloganları attı.

Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar için dua edildi.

Sorgun, burada yaptığı konuşmada, FETÖ'ye karşı 21 gündür ülkenin tamamının meydanlarda olduğunu anımsattı.

Darbeci hainlerin Meclis'i bile bombaladığını belirten Ahmet Sorgun, "Kurtuluş Savaşı'nda bile bombalanmayan Meclis, o günkü Batı'lı düşmanlar tarafından bombalandı. Özel harekat bombalandı, bütün iletişimimizi sağlayan TÜRKSAT bombalandı, Ankara Emniyet Müdürlüğü bombalandı. Bir düşman gelseydi, yine aynı yerleri bombalardı. Düşmanın nereden geldiği önemli değil, aynı şeyi yapan bu düşman daha tehlikeli, daha sinsi." diye konuştu.

Bu hainlerin mMilletin silahı ve mermisiyle miletin üzerine ateş ettiklerini belirten Sorgun, "Düşmanın en tehlikelisi Allah ile aldatandır, bu konuda dikkatli olmamız lazım. Allah bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın ve bu millete bir daha 15 Temmuz'u göstermesin." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin en uzun gecesinin 15 Temmuz olduğunu vurgulayan Ahmet Sorgun, "Buradaki hedef Recep Tayyip Erdoğan değil, Türkiye. Türkiye'ye, yani size diz çöktürmek istediler. Ne bu millet ne de Cumhurbaşkanımız diz çöker. Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece kimse bizim sırtımızı yere getiremez. Allah'ın izni ile Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bütün millet meydanlara döküldü." ifadelerini kulandı.

"Demokrasi kahramanları İstanbul'da, Ankara'da, Çankırı'da ve Türkiye'nin her yerinde" diyen Sorgun, şunları söyledi:

"Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Kırgınlıklar, dargınlıklar olabilir ama şimdi kırgınlık, dargınlık zamanı değil. Birbirimizle bir kat daha kucaklaşmak, kenetlenmek, birbirimizi daha çok sevmek, daha çok yardımlaşma zamanı. Söz konusu vatansa, şahsi kırgınlıklarımız teferruattır. Herkes birbiri ile kucaklaşsın. Hep beraber Türkiye olalım. Pazar gününe kadar nöbetlerimize devam edeceğiz. O gün Cumhurbaşkanımız ne talimat verirse ona uyacağız."

Ahmet Sorgun, ilk günden bugüne kadar hiç ara vermeden meydanı dolduran Çankırılılara teşekkür etti.

"Demokrasi nöbeti"ne, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu da katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler