1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Fetönün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 27 gündür işinden, ailesinden, uykusundan, rahatından feragat ederek "demokrasi nöbetine" katılan tüm Kayserililere teşekkür...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 27 gündür işinden, ailesinden, uykusundan, rahatından feragat ederek "demokrasi nöbetine" katılan tüm Kayserililere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sona eren "demokrasi nöbeti"ne Kayseri'nin çok büyük bir coşkuyla katıldığını ve demokrasiyi sahiplendiğini belirtti.

Kayseri'nin kendine yakışanı yaptığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"15 Temmuz'da adeta ikinci bir İstiklal Savaşını kazanan bu asil millet, ülkemizin geleceğini, al bayrağın onurunu, İslamın son kalesi olan bu toprakları yüz yıl önce yaptığı gibi yine alçaklara uğratmadı. 27 gün boyunca yılmadan, yorulmadan bu vatan topraklarını bir asker edasıyla bekleyen bu aziz milletin bir ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Demokrasi nöbetlerimizde meydanları coşku, inanç ve imanla dolduran halkımıza ve canlarını feda eden şehitlerimize, tankların, topların önünde duran gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bu güzel ülkemizin güzel insanlarına bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ülkemiz üzerinde emelleri olan hainlere de fırsat vermesin. Bu zorlu süreçte vatanımız için meydanları boş bırakmayan Kayserili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Kayseri her zaman olduğu gibi yine kendine yakışanı yaptı. Allah bu aziz hemşehrilerimizden ve milletimizden razı olsun."

 

Önceki ve Sonraki Haberler