1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimine Yönelik Soruşturma
Fetönün Darbe Girişimine Yönelik Soruşturma

Fetö'nün Darbe Girişimine Yönelik Soruşturma

Erciyes Üniversitesi personeli 32 zanlı daha adliyeye sevk edildi- Soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 94'e ulaştı

A+A-

Erciyes Üniversitesinde (ERÜ), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 94 akademik ve idari personelden 32'si daha adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, ERÜ bünyesinde FETÖ içerisindeki faaliyetlerinden dolayı açığa, savcılık talimatı ve mahkeme kararıyla da gözaltına alınan akademik ve idari personelin 32'sinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Zanlılar arasında bir televizyon kanalındaki yetenek yarışmasında yarışan ERÜ Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi, milli cimnastikçi ve antrenör Hakan Akdoğan da yer aldı.

Öte yandan soruşturma kapsamında, açığa alınan ve haklarında gözaltı kararı verilen 100 akademik ve idari personelden gözaltına alınanların sayısı 94'e ulaştı.

Zanlılardan daha önce mahkemeye sevk edilen 62 akademik ve idari personelden 9'u tutuklanmış, diğer zanlılar adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler