1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ford İnovatif Sanat Projesi Gerçekleştirecek
Ford İnovatif Sanat Projesi Gerçekleştirecek

Ford İnovatif Sanat Projesi Gerçekleştirecek

İSTANBUL (AA) - Ford, yeni sosyal medya kampanyası #BirBaşkaŞiir ile inovatif bir sanat projesi gerçekleştirecek.Şirketten yapılan açıklamaya göre Ford,...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Ford, yeni sosyal medya kampanyası #BirBaşkaŞiir ile inovatif bir sanat projesi gerçekleştirecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Ford, 14 Şubat Sevgililer Gününde, sosyal medya kullanıcılarıyla birlikte Twitter’da paylaşılan aşk sözcüklerinden aldığı ilhamla Türkiye’nin ilk ortak şiirini yazmaya hazırlanıyor.

Ford’un yapay zeka ile çalışan robot şairi @birbaskasair, ayrıca @birbaskasair hesabına #BirBaşkaŞiir etiketi ile tweet atan tüm sosyal medya kullanıcılarına özel maniler yazacak.

Farklı şiir tekniklerine hakim olan @birbaskasair, kampanya süresince aşka dair Twitter’da yazılmış ve yazılacak tüm kelimeleri okuyup analiz edecek. Onlardan aldığı ilhamla, 14 Şubat günü saat 17.00’da Ford Türkiye Youtube ve Facebook hesaplarında gerçekleşecek canlı yayınlarda Türkiye’nin ilk ortak aşk şiirini yazacak. Sanatçı İlhan Şeşen, kendine has yorumuyla bu şiiri canlı yayında okuyacak.

Ford’un @birbaskasair’i, 14 Şubat’a kadar Türkiye’nin ortak aşk şiirine katkıda bulunmak isteyen herkesin #BirBaşkaŞiir etiketiyle yapacağı aşk dolu tweetlerini bekliyor.

Ford’un İlhan Şeşen ve @birbaskasair’li sosyal medya kampanya filmine YouTube linkinden ulaşılabiliyor.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler