1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Fotoğrafları 'Kurtarmak' İçin Paylaştı
Fotoğrafları Kurtarmak İçin Paylaştı

Fotoğrafları 'Kurtarmak' İçin Paylaştı

Almanya'da yaşayan işitme engelli işçi Kemal Korkmaz, "Paylaş Kurtul Projesi" kapsamında çektiği fotoğrafları yardım amacıyla satılması için "Hobbit House"a bağışladı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Almanya'da yaşayan işitme engelli işçi Kemal Korkmaz, Murat ve Sinem Asilcan çiftinin, topladıkları ikinci el kıyafet, kitap ve oyuncakları ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için açtığı "Hobbit House" isimli evde sergi düzenledi. Sergide satılacak fotoğraflardan elde edilecek gelirle, yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçları karşılanacak.

Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1997 yılından beri Almanya'da yaşadığını ve yüzde 90 işitme engelli olduğunu söyledi.

"Fotoğraf benim için bir aynadır"
16 yıldır gazete matbaasında kağıt işçisi olarak çalıştığını anlatan Korkmaz, fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini ifade etti.

Fotoğraflarında kendini model olarak kullandığını belirten Korkmaz, ''Ben, kendi fotoğrafımı çekerek farklı bir çalışma yapıyorum. Kemal Korkmaz'ın içindeki dünya ile dışındaki dünyayı çekiyorum. Benim fotoğraf sanatçısı olduğum söylenemez. Fotoğraf benim için bir aynadır. Ben kendimin fotoğrafını detaylandıran biriyim. Makineyi bana çevirir ve kendimi çekerim'' diye konuştu.

"Artık fotoğraflarımı yardım için çekeceğim"
Korkmaz, internette bir paylaşımın dikkatinin çektiğini söyleyen Korkmaz, şöyle devam etti:

''Paylaş Kurtul Projesi adında bir paylaşım dikkatimi çekti. Hemen iletişime geçerek Hobbit House'a ulaştım. Murat Bey'le tanıştıktan sonra oraya bir katkıda bulunmak istedim. İnsanlara yardımcı olan bu yere benim de katkım olsun istedim. Ardından Murat Bey bana bir teklifte bulundu. Sergi açmamızı ve fotoğraflarımı burada sergileyerek gelirinin çocukların ihtiyaçları için kullanılmasını teklif etti. Bu fikir benim de hoşuma gitti. Artık yaptığım çalışmalara sosyal sorumluk ekledim. Bundan sonra çektiğim tüm fotoğrafları sergide satarak çocuklara bağışlayacağım. Böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Artık fotoğraflarımı yardım için çekeceğim.''

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler