1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaray Teknik Direktör İçin Gün Sayıyor
Galatasaray Teknik Direktör İçin Gün Sayıyor

Galatasaray Teknik Direktör İçin Gün Sayıyor

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nazifoğlu, gelecek sezon sarı-kırmızılı futbol takımının başında hangi teknik adamın bulunacağıyla ilgili kararı kısa süre içinde alacaklarını söyledi

A+A-

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nazifoğlu, gelecek sezon sarı-kırmızılı futbol takımının başında hangi teknik adamın bulunacağıyla ilgili kararı kısa süre içinde alacaklarını söyledi.

Yeni sezon öncesi kadro planlamasına yönelik çalışmalarıyla ilgili olarak AA muhabirine açıklamada bulunan Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, "Galatasaray Sportif AŞ'nin salı günü planlanan bir yönetim kurulu toplantısı var. Muhtemelen salı günü teknik direktörün kim olacağıyla ilgili kararı alacağız." diye konuştu.

"Kimsenin Terim'i istememe lüksü yok"
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yeniden Galatasaray'a döneceğine yönelik haberlere değinen Nazifoğlu, şunları kaydetti:

"Hiçbir Galatasaraylının Terim'i istememe lüksü yok. Kulübümüzde teknik adam olarak 8 sezon görev almış ve 6 şampiyonluk yaşamış. Birçok önemli başarıya imza atmış sembol bir isim. Bizim bu konuyu masaya yatırabilmemiz için ya Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Terim'le artık çalışmadığını ilan etmesi ya da Terim'in federasyondaki görevini bıraktığını açıklaması lazım. Sözleşmesi devam eden hocamızla ilgili spekülatif sözler söylememiz mümkün değil. Kendisiyle dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Başkanımız Dursun Özbek de bu yönde bize isteğini aktardı. Fatih Terim'i Galatasaray'ın başında görmeyi arzu ederiz. Bizim konuşmaya başlayabilmemiz için önce TFF'deki görevinin sona ermesi lazım."

"Birçok hocayla kontağımız devam ediyor"
Levent Nazifoğlu, teknik direktör arayışları kapsamında birçok teknik adamla temasta olduklarını dile getirdi.

Galatasaray olarak içinde bulundukları durumun ve bütçe yapılarının belli olduğuna dikkati çeken Nazifoğlu, "Her şeyimiz belli. Bizim bütçemize göre bir hoca bulma arayışındayız. Birçok hocayla kontağımız devam ediyor. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı döneme rağmen de iyi bir bütçemiz var." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler