1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gazetecilere 3 Bin 500 Rakımda "15 Temmuz" Teşekkürü
Gazetecilere 3 Bin 500 Rakımda 15 Temmuz Teşekkürü

Gazetecilere 3 Bin 500 Rakımda "15 Temmuz" Teşekkürü

Kayseri Valisi Kamçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Erciyes'te 3 bin 500 rakımdaki buluşmada, gazetecilere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından izledikleri yayın politikasından dolayı teşekkür etti

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeleri takip eden gazeteciler ile Erciyes'in zirvesine yakın 3 bin 500 rakımda bir araya gelerek teşekkür etti.

Dağdaki teleferik ağının ulaşabildiği en üst nokta olan 3 bin 500 rakımda gazeteciler ile bir araya gelen Vali Kamçı, 15 Temmuz'un ardından ulusal ve yerel basının takdir edilecek duruş sergilediğini söyledi.

Basının bu süreçte milletin ve devletin yanında olmasının kendilerine güç ve şevk verdiğini vurgulayan Kamçı, şöyle konuştu:

"Bu dik duruşun ülkemize, kentimize büyük faydası olduğunu unutmamanızı isterim. Böyle bir şey bu ülkede olmamalıydı diyoruz. Bu işe karışan herkes için Kanun Hükmündeki Kararnameler ile gereken yapılacak. Temennimiz, mağdur insan yaratmamak ama bu işe girişen herkes kurumlardan temizlenecek, hızlı bir çalışmamız var, bunu sürdürüyoruz. Şu ana kadar hakimler, savcılar, polisler ve iş adamlarının da dahil olduğu 300'e yakın tutuklu var, 2 bine yakın da açıkta olan memur var."

Vali Kamçı, 15 Temmuz gecesi ilk saatlerden itibaren görevinin başında olduğunu, kentte her kesimden insanın o geceden itibaren birliktelik sergilediğini dile getirdi.

Sözde sıkı yönetim emri olan darbecilerin Yurtta Sulh Konseyi'nin bildirisinin kendilerine de ulaştığını anlatan Kamçı, şunları kaydetti:

"16 Temmuz sabahı yayınlanması gereken bildiri, 15 Temmuz saat 22.30'da bizim elimizdeydi. O bildiride, 'Siyasi partiler kapatılmıştır, 81 ilin valisi görevden alınmıştır, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri illerinin valileri ve belediye başkanları derdest edilecektir, yerlerine de şu sıkı yönetim komutanları atanmıştır' diye sözde konseyin bir kararı vardı. Bize herhangi bir şey olmadı. Askeri birliklerle gerekli diyalogları kurduk, gerekli önlemleri aldık. Şükür, hiç kimsenin burnu kanamadı. Demokrasi nöbetlerinde de örnek birliktelik sergiledik. Tüm halkımıza teşekkür ediyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu, halkın, Cumhurbaşkanı'nın çağrısına uymasıyla vatana ve millete sahip çıkıldığını belirtti.

Basının da bu süreçte önemli rol oynadığına dikkati çeken Çelik, "Bir teşekkürümüz de ulusal ve yerel basına. Basınımız, durması gereken yerde durdu. Hepinizin desteğini fazlasıyla hissettik, bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum. Sizlere böyle zirvede teşekkür edelim istedik." dedi.

Vali Kamçı ve Başkan Çelik, gazeteciler ile Erciyes fonunda fotoğraf çektirip, öz çekim yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler