1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gaziler Günü
Gaziler Günü

Gaziler Günü

Sivas'ta tören düzenlendi- Vali Gül: "Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, bağımsızlığımızın korunmasını ve milletçe namusumuz ve şerefimizle yaşamayı şehit ve gazilerimize borçluyuz"

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ta Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Tören, Sivas Valisi Davut Gül, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sivas Şube Başkanı Fuat Ahıskalı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şeref defterini imzalayan Vali Gül, "Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, bağımsızlığımızın korunmasını ve milletçe namusumuz ve şerefimizle yaşamayı şehit ve gazilerimize borçluyuz." dedi.

Ahıskalı da ülkenin iç ve dış hain odakların yoğunlaşan tehdidi altında olduğunu söyledi. 15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yuvalanan millet ve cumhuriyet düşmanı hainlerin darbe teşebbüsünde bulunduklarını anımsatan Ahıskalı, "Bu darbe teşebbüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. İç ve dış terör örgütleri, vatan hainleri aynı amaca hizmet etmektedir." diye konuştu.

Vali Gül, beraberindeki il protokolü ve gaziler, daha sonra Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki asker ve polis şehitliğini de ziyaret ederek dua eden Gül ve beraberindekiler, daha sonra şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Önceki ve Sonraki Haberler