1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gençlik Haftası
Gençlik Haftası

Gençlik Haftası

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Sivas'ta "Ödüllü 2. Buruciye Satranç Turnuvası" düzenlenecek.

A+A-

SİVAS (AA) - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Sivas'ta "Ödüllü 2. Buruciye Satranç Turnuvası" düzenlenecek.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas'ın tarihi ve kültüründe büyük öneme sahip Buruciye Medresesi'nde 21-22 Mayıs'ta düzenlenecek turnuvaya, Türkiye genelinden pek çok yarışmacının katılması bekleniyor.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Buruciye Medresesi'nde gerçekleştirilecek olan turnuvaya herkesi davet ederek, tüm kategorileri kapsayacak şekilde ödül dağıtımı için yaklaşık 20 bin lira harcama gerçekleştirileceğini kaydetti.

Düzenlenen yarışmanın Sivas'ı satranç turnuvası merkezi yapma noktasında önemli bir adım olduğunu belirten Ayhan, "Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz yarışmanın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. İnşallah gelecek yıl da üçüncüsünü gerçekleştirip bunu geleneksel hale getireceğiz. Turnuva, Sivas Valiliği koordinesinde Buruciye A.Ş. sponsorluğunda İl Özel İdaresi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği ve Satranç Federasyonunun destekleriyle gerçekleşiyor. Geçen yıldan daha fazla katılım bekliyoruz. 20 Mayıs 2016 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvuruları alacağız. Ertesi gün ise turnuva start alacak." ifadesini kullandı.

Satranç turnuvasına Türkiye Satranç Federasyonu lisanslı tüm illerin sporcuları katılabilecek. Kayıtlar Türkiye Satranç Federasyonu Sivas il temsilciliğinin internet sitesi (http://sivas.tsf.org.tr/turnuva-kayit-form) kayıt modülünden yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler