1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç, Kırşehir'de
Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç, Kırşehirde

Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç, Kırşehir'de

Bakan Kılıç, şehit aileleri ve vatandaşlarla Cacabey Meydanı'nda iftar yaptı- Kılıç: - "Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için el ele kol kola çaba vereceğiz. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin"

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için el ele kol kola çaba vereceğiz. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin" dedi.

Kaman ilçesindeki 2016 Yılı Gençlik Kampları Yaz Dönemi Açılış Töreni'ne katılan Bakan Kılıç, daha sonra AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada partililerle sohbet eden Bakan Kılıç, iftar programı için Cacabey Meydanı'na geçti.

Kırşehir Belediyesi'nin organizasyonunda orucunu şehit aileleri ve vatandaşlarla açan Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Ahi Evran-ı Veli ve Neşet Ertaş'ın memleketinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Yağmur dolayısıyla konuşmasını kısa tutan Bakan Kılıç, şehit aileleriyle iftar açmaktan ayrı bir mutluluk duyduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu akşam iftar sofrasında sizlerle bir arada olarak lokmamızı paylaştık. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin inşallah. Burada sizlerle bir arada olmaktan mutluyuz. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, bizleri bir araya getirdiği için. Bizlerle birlikte olan şehit ailelerimiz var. Rabbim onların sabrını artırsın. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bizleri de onların şefaatine nail eylesin. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte ülkemizde yaşamak istiyoruz. Ramazan ayı bu birliktelik ve beraberliğimizin en büyük göstergesi. Ramazan iftarında soframızı paylaştık. Bugün de rahmetli ve bereketli bir gündü."

Türkiye'nin hedefleri olan bir ülke olduğuna işaret eden Bakan Kılıç, "2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize hep beraber ilerleyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Başbakanımızın ve Genel Başkanımızın başkanlığında bu yolu yürüyeceğiz. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için el ele kol kola çaba vereceğiz. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Ramazana nasıl kavuşturdu ise bayrama da kavuştursun inşallah." diye konuştu.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de Bakan Kılıç'ı Kırşehir'de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, kent ile ilgili ilettikleri sorunlara her zaman yardımcı olduğunu dile getirdi.

İftar programından sonra şehit yakınları ve engellilerle hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kılıç, İkiz Arası Kent Park'taki incelemelerinin ardından Kırşehir'den ayrıldı. Kılıç'ın programına Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve diğer yetkililer katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler