1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Girne Heyeti Eskişehir'i Ziyaret Etti
Girne Heyeti Eskişehiri Ziyaret Etti

Girne Heyeti Eskişehir'i Ziyaret Etti

KKTC Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile imzaladıkları kardeş şehir protokolünün ardından Eskişehir'deki çalışmaları yerinde görmek için ziyarete geldi

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile imzaladıkları kardeş şehir protokolünün ardından Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik çalışmalarını yerinde görmek için ziyarete geldi.

Belediyeden yapılan açıklamda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir protokolünü imzalayan Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyetin şehri gezdiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen başarılı şehircilik çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Güngördü, porsuk çayı üzerinde düzenlenen tekne turunun ardından Eskişehir’e hayran kaldıklarını ifade etti.

Güngördü, "Porsuk Çayı bizi çok etkiledi. Kentin ana arterinde turizme hizmet veren ve insanların büyük ilgisini çeken bir yer. Buranın Eskişehir'e tekrar kazandırılmasında emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibini kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler