1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gölbaşı Belediyesi Denetimleri Artırdı
Gölbaşı Belediyesi Denetimleri Artırdı

Gölbaşı Belediyesi Denetimleri Artırdı

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde tatlı, şekerleme yapan imalathaneler, fırınlar, pazarlar ve marketleri denetimden geçirdi.

A+A-

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde tatlı, şekerleme yapan imalathaneler, fırınlar, pazarlar ve marketleri denetimden geçirdi.

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemelerde bulundu.

Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere uyarılarılırken, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliğinin ekmek ve ramazan pidesi tarifesine bağlı olarak gramaj denetimleri yapıyor.

Ekipler denetimlerini semt pazarlarında da sürdürüyor. Gölbaşı'ndaki pazarlarda terazilerin doğruluğu, mühürlerin sağlamlığı gibi ölçü ayar denetimlerinin yanı sıra pazar yerlerine giriş çıkış düzeni, fiyat etiketleri ve temizlik gibi konularda denetimler yapıldı.

- Alo şikayet hattı

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, vatandaşın sağlıklı hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını amaçladıklarını belirtti.

Başkan Duruay ayrıca, "Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Ramazanın vazgeçilmezlerinden ramazan pidesi ve ekmeğin gramaj tespiti, çalışanların kılık kıyafeti ve mekanın temizliği gibi konularda titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Yaptığımız kontrollerde uyarılan konularda hata tekrarlanıyorsa cezai işlem uyguluyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Vatandaşlarımız gıda konusunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa şikayetlerini 485 50 50 Alo Belediye'ye ve 485 51 85 numaralı Alo Zabıta hattına iletebilirler." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler