1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gölbaşı Devlet Hastanesi Yapımı
Gölbaşı Devlet Hastanesi Yapımı

Gölbaşı Devlet Hastanesi Yapımı

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Karaaslan, Gölbaşı Devlet Hastanesinin yapımına bir aya kadar başlanacağını bildirdi

A+A-

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Gölbaşı Devlet Hastanesinin yapımı için 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle ihaleyi gerçekleştirdiklerini bir aya kadar itirazın olmaması halinde yer teslimi yapılacağını bildirdi.

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Karaaslan, yaptığı yazılı açıklamada, Gölbaşı Devlet Hastanesinin yapım sürecinin aslında 5 yıl önce başladığını ifade etti.

Hastanenin yapılacağı yer ve imkanlar hakkında bilgi veren Başkan Karaaslan, şunları kaydetti:

"Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatlarıyla Gölbaşı’na acilen bir devlet hastanesinin yapılması gerekiyordu. Çünkü mevcut hastane yaklaşık 120 bin nüfusu olan Gölbaşı’nın ihtiyacını karşılayamıyordu. Tabii bu hastane, sadece Gölbaşı’ndan değil, Bala, Haymana, Şereflikoçhisar ve hatta Dikmen, Çankaya gibi ilçelerden de hastaları alıyordu. Biz, o zaman bu konunun acilen gündeme alınmasıyla ilgili işlemleri başlattık. TOKİ Yolu üzerinde yaklaşık 50 bin metrekare kapalı bir alana sahip olacak. 200 yataklı olacağını daha önce de ifade etmiştik. Son derece modern görüntüye sahip olup en son teknoloji ile donatılacak. Temel atma töreni de bu yıl içerisinde yapılacak inşallah."

İhaleyi, 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle ihaleyi gerçekleştirdiklerini kaydeden Karaaslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İnşallah bir aya kadar bir itiraz olmazsa yer teslimi yapılacak. Hayırlı olsun. Emeği geçen tüm bölge vekillerimize, İl Başkanımız Mustafa Nedim Yamalı'ya, Gölbaşı Belediye Başkanımız Fatih Duruay'a, kimin zerre miktarı emeği geçtiyse hepsine teşekkür ediyorum. Bu proje bizim için önemliydi. İnşallah en kısa zamanda da yapımına başlanacak ve hem Gölbaşılı hemşehrilerimize hem de tüm Ankaralı hemşehrilerimize bu hastane hizmet edecek."

Önceki ve Sonraki Haberler