1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gölbaşı'nda Minik Eller Toprakla Buluştu
Gölbaşı'nda Minik Eller Toprakla Buluştu

Gölbaşı'nda Minik Eller Toprakla Buluştu

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki okul öncesi öğrencileri için menekşe tohumu ve lale soğanı dikimi...

A+A-

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki okul öncesi öğrencileri için menekşe tohumu ve lale soğanı dikimi programı düzenlendi

“Minik Eller Toprakla Buluşuyor” etkinliği kapsamında, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında Zekiye Emin Kanıpenk Anaokulu öğrencileri ile menekşe tohumu ve lale soğanı dikimi gerçekleştirildi.

Çocuklarla sohbet eden Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, etkinliğin amacının çocukların bitkilerle tanışmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Duruay, "Bu manada da Gölbaşı Belediyemizin serasında genç kardeşlerimize menekşe tohumları ektirdik. Birer tane de lale soğanı diktirdik. Onları da kendilerine hediye edeceğiz. Onlar çiçek sevgisini, yeşile olan sevgiyi bu şekilde öğrenecek." dedi.

Etkinliğe katılan çocuklarda diktikleri lale soğan saksılarını, etkinliğin ardından yanlarında götüreceklerini ve her gün bakarak çiçek açmasını bekleyeceklerini söyledi.

Duruay, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz’e program sonunda kuş evi hediye etti.

Öğrenciler de Başkan Duruay’a yaptıkları resimlerden birini hediye ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, birim müdürleri ve ana okul öğrencileri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler