1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. "Gönül Korosu" Şarkışla'da Sahne Aldı
Gönül Korosu Şarkışlada Sahne Aldı

"Gönül Korosu" Şarkışla'da Sahne Aldı

Şarkışla'da gönüllerden oluşturulan "Gönül Korosu" sahne aldı.

A+A-

SİVAS (AA) - Şarkışla'da gönüllerden oluşturulan "Gönül Korosu" sahne aldı.

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu ekibinin de destek verdiği 26 kişilik koro Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde izleyiciyle buluştu.

Şef Solmaz Kadıoğlu yönetimindeki koro, Aşık Veysel ve Sefil Selimi gibi halk ozanlarının eserlerinin yanı sıra sevilen türküleri de seslendirdi.

Kaymakam Akif Pektaş, Şarkışla Kaymakamlığı ile Sivas Devlet Türk Halk Korosuyla ortaklaşa yürüttükleri projeyle birlikte ilk kez seyirci karşısına çıktıklarını belirterek, "Bugün galasını gerçekleştirdiğimiz konserde, Şarkışla’da bulunan başta kamu, kurum ve kuruluşlarda görev alan arkadaşlarımız ve esnaf kardeşlerimizle oluşturduğumuz koro ilk konserini verdi. Bundan sonraki süreçte de inşallah ozanlar diyarı Şarkışla'mıza yakışır bir şekilde bu koromuz faaliyetlerine devam edecek." diye konuştu.

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürü Murat Karakozan da Şarkışla Kaymakamlığının "Gönül Köprüsü" projesiyle kendilerine başvurduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Sivas Devlet Türk Halk Korosu Müdürlüğü olarak bu projeye destek verdik. Tamamen gönüllülerden oluşan, böyle güzel bir projeye yok diyemezdik, hiçbir ücret talep etmeden, hiçbir geliri olmadan, tamamen gönüllü olarak, halk müziğine geçmişimize sahip çıkan Şarkışla Kaymakamlığımıza, bu projede emeği geçen her kese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu tür projelerle geleceklere de her zaman yardımcı olacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler