1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gül Bayram Namazını Kavacık Hasan Yavuz Camisi'nde Kıldı
Gül Bayram Namazını Kavacık Hasan Yavuz Camisinde Kıldı

Gül Bayram Namazını Kavacık Hasan Yavuz Camisi'nde Kıldı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kurban Bayramı namazını Kavacık Hasan Yavuz Camisi'nde kıldı

A+A-

İSTANBUL (AA) - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kurban Bayramı namazını Kavacık Hasan Yavuz Camisi'nde kıldı.

Abdullah Gül, camiden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, halkın ve bütün Müslümanların Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, "Bu bayram memleketimize, ülkemize ve bütün insanlığa iyilikler, hayırlar getirsin." dedi.

Bayramları "dostlukların, arkadaşlıkların, komşulukların kıymetinin bilinmesi gereken zamanlar" olarak tanımlayan Gül, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda büyük bir milli dayanışmanın da ortaya çıktığı zamanda, bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Allah rahmet etsin. Gazilerimize de sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz. Hepimiz memleketin, birbirimizin kıymetini bilmemiz lazım. Dünyada, çevremizde olup bitenlere baktığımızda Türkiye'ye daha çok sahip çıkmak, daha çok dayanışma içinde olmak gerekiyor. Herkesin farklı görüşleri ve fikirleri olabilir. Ama memleketimiz söz konusu olduğunda, halkın huzuru, milletin geleceği söz konusu olduğunda da hep aynı doğrultuda aynı dayanışma içinde olmak lazım. Cenab-ı Allah bütün halkımıza milletimize hep iyilikler versin."

Bayram namazı sonrası vatandaşlar bayramlaşan 11. Cumhurbaşkanı Gül, çocuklarla da fotoğraf çektirdi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler