1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Gümrük Ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Konya'da
Gümrük Ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Konya'da

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Konya'da

"(Anayasa değişikliği referandumu) Bundan sonra söz de karar da milletin. Milletimizin kararı tecelli edecek. İnanıyorum ki milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en doğru kararı verecektir"- "Seçimlerde ve referandumlarda milletin hakemliğini

A+A-

KONYA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, "Bundan sonra söz de karar da milletin. Milletimizin kararı tecelli edecek. İnanıyorum ki milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en doğru kararı verecektir." dedi.

Bakan Tüfenkci, Konya Valisi Yakup Canbolat'ı makamında ziyaret etti. Kent hakkında bilgi alan Tüfenkci, ardından Kule Site Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen 6. Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni'ne katıldı.

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, geleneksel el sanatları sergisini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sanatkarların, kendi kültür ve tarihinden esinlenerek bugüne uzanan mesleklerin unutulmaması için fedakarca çalıştığını aktaran Tüfenkci, "Tıpkı burada olduğu gibi diğer AVM'lerde de unutulmaya yüz tutmuş meslek ve sanatların yer alması için yasal düzenlemeler getirdik. Esnafımızın buralarda kira indirimi ile yer alması noktasında hükümler getirdik." diye konuştu.

Tüfenkci, konuşmasının ardından el sanatlarının sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

- "Bundan sonra söz de karar da milletin"

Tüfenkci, daha sonra AK Parti Konya İl Başkanlığını ziyaret etti. Teşkilatta partililere seslenen Tüfenkci, anayasa değişiklik paketinin ana muhalefet partisi CHP ile HDP'nin türlü engellemelerine rağmen geçtiğini belirtti.

Referandum tarihinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgili değişiklik maddelerini onayladıktan sonra netleşeceğini anımsatan Tüfenkci, "Bundan sonra söz de karar da milletin. Milletimizin kararı tecelli edecek. İnanıyorum ki milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en doğru kararı verecektir." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin bugüne kadar millete gitmekten hiç çekinmediğini vurgulan Tüfenkci, milletin yerel ve genel seçimlerde hiçbir zaman kendilerini mahçup etmediğini dile getirdi. Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seçimlerde ve referandumlarda milletin hakemliğini kabul ettik. Bundan sonra da milletin vereceği kararın başımızın üzerinde yeri var. Mevcut anayasa, tankların ve silahların gücüyle oluşturulmuş bir anayasaydı. Kamuoyunda yeteri kadar tartışılmadan, tehditlerle 'evet'in çıkması sağlanan ama çıktıktan sonra da ciddi anlamda herkesin ilk fırsatta değiştirmek istediği bir anayasaydı. Bundan önce 18 defa değiştirildi. Bu 19'uncusu da inşallah sizlerin gayreti ve milletimizin teveccühü ile yine değiştirilecek. İnşallah bu vesayet anayasasından sizlerin gayretiyle kurtulmuş olacağız."

Bu değişikliğin toplumun bütün kesimlerini etkileyeceğini, onların hayatını kolaylatıracağını anlatan Tüfenkci, değişiklik paketinin bürokrasiyi daha da hızlandıracağını bildirdi.

Tüfenkci, anayasa değişikliğinin, büyük projelerin hayata geçirilmesinde de önemli bir adım olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"15 Temmuz'u yaşayan bu milletin, vesayet anayasasını değiştirme noktasında gerçekten istekli olduğunu görüyoruz. Kim ne derse desin, kim kafaları karıştırmaya kalkışırsa kalkışsın, gerçek hiçbir zaman gizlenemez. Bu değişikliğin, özellikle Türkiye'nin birliği ve beraberliğini sağlama, yönetimsel zaaflarla bulunduğu coğrafya içerisinde saldırı altında kalmasını önleme ve terörle daha etkin ve kararlılıkla mücadele etme noktasında milletimiz tarafından da olumlu karşılanacağını düşünüyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler