1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Gürkan Kubilay Sağlıklı Zayıflama Yöntemi
Gürkan Kubilay Sağlıklı Zayıflama Yöntemi

Gürkan Kubilay Sağlıklı Zayıflama Yöntemi

Gürkan Kubilay Sağlıklı Zayıflama Yöntemi

A+A-

Çoğu insanın başı kilolarıyla derttedir bu nedenle de televizyonlar adeta bunu bir fırsata çevirerek özellikle zayıflama diyetleri konusunda birbirinden uzman isimlere yer vermektedir. Bunlardan bir tanesi de Gürkan Kubilay olmuştur. Onu yakından takip edenler aslında onun zayıflama yöntemlerine çok uzak değillerdir ancak biz yine de bilmeyenler için biraz daha geniş bir şekilde ele almak istedik. Günümüz teknolojisi adeta bizi oturduğumuz yere mahkûm ediyor evimizden çıktığımız andan itibaren genelde özel aracımıza binip istediğimiz yere gitmeye çalışıyoruz bu da bizim gün içerisindeki yürüyüş mesafemizin bir hayli kısalmasına neden oluyor. Hatta öyle ki aracımızdan indiğimizde bile asansöre binerek evimize kadar çıkıyoruz. hal bu şekilde olunca da ister istemez tabii ki kilo alımı kaçınılmaz oluyor. Yani büyük şehir özellikle hareketsiz bir telaşeye bizi sürüklüyor diyebiliriz. Bu durum beraberinde hastalıklarda da artışa neden oluyor. Son zamanların en büyük hastalığı da tabii ki tüm dünyada olduğu gibi bizde de obezite olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yüzden çoğumuz aldığımız bu fazla kiloları atabilmek adına çeşitli yöntemlere başvuruyoruz. Bu yöntemler bazen sağlıklı bir beslenme şeklinde olabildiği gibi bazen de kimyasal karışımlar aracılığı ile oluyor. Tabi işin içine kimyasallar girdiğinde ise zayıflayalım derken başımıza olmadık işler açabiliyoruz. Hızlı bir şekilde yayılmış olan bu şişmanlık hastalığına artık bir şekilde dur demek yerinde olacaktır bunun içinde özellikle Gürkan Kubilay hoca gibi insanlara her zaman tabii ki de ihtiyacımız olacaktır.

Gürkan Kubilay doktorum programına konuk olarak kendisini tanıtmış ve tanınmaya başladığı andan itibaren de adından çok bahsettirmiştir. Kendine göre geliştirmiş olduğu diyet programları sayesinde bir çok insanı da hızlı bir şekilde ve kalıcı olarak zayıflattığı da bilinmektedir.   Bir dönem spor yazarlığı da yapmış olan Kubilay aslında spor dolu bir geçmişe de sahiptir. Asıl branşı iç hastalıkları olduğu için yalnızca kilo ile değil aynı zamanda kendisini diyabet ve de kalp damar hastalıkları konusunda da geliştirmiştir. Kalp damar hastalıkları denilince aşırı kiloların en büyük tehlikelerden birisi olduğunu söylemeden geçmemek gerekir. Çünkü aşırı kilolu insanlarda görülen en büyük sıkıntılardan bir tanesi de damar sertleşmesi ve tıkanıklığıdır tabii ki bu durum sonucunda da kalp krizi kaçınılmaz bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Diyet programında dikkat edilmesi gereken şey her bireyin kendi metabolizmasının farklı olduğudur. Dolayısıyla birisini zayıflatan bir program başka birisinin kilo almasına da neden olabilir. İşte bu noktada Kubilay bu ayrıntıya bir hayli dikkat ederek her bireyin kendisi için bir zayıflama programı hazırlaması gerekliliğinin altını çizmektedir. Bunun içinde yalnız başına bunu gerçekleştiremeyen hastalara çeşitli programlar hazırlayarak yardımcı olmuştur. Doktor Gürkan Kubilay bugün ülkemizde pek çok kilolu kişinin derdine de derman olmuş bir kişidir.

Yararlı Linkler

Önceki ve Sonraki Haberler