1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hacı Adaylarının Kutsal Yolculuk Heyecanı
Hacı Adaylarının Kutsal Yolculuk Heyecanı

Hacı Adaylarının Kutsal Yolculuk Heyecanı

Kayseri'den ilk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı- 204 hacı adayı arasında yer alan 5 yaşındaki Esma da ailesiyle kutsal toprakları ziyaret edecek olmanın heyecanın yaşadı

A+A-

KAYSERİ (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları, dualarla uğurlandı.

Kayseri'den hacca gidecek ilk kafile için Ahmet İnciler Camisi önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Burada konuşan İl Müftüsü Şahin Güven, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının hac görevlerini hakkıyla yerine getirerek sağ salim ailelerine dönmeleri dileğinde bulundu.

Törende hacı adaylarına ilk olarak Medine'ye inecekleri hatırlatılarak dikkat etmeleri gerekenler hakkında bilgi verildi.

Uğurlama töreninde Kuran'ı Kerim okunduğu sırada bazı hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı.

204 kişilik hac kafilesinde yer alan ve ailesiyle birlikte hacca gidecek olan 5 yaşındaki Esma Ağzıballı'nın da heyecanlı olduğu gözlendi.

Baba Ağzıballı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, hac kurasının herkese çıkmadığını, bu nedenle kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

İlk kez hacca gideceğini anlatan Ağzıballı, "Allah gitmek isteyen herkese nasip etsin. Eşim ve kızımla gideceğiz Yavrum 5 yaşında, o da bizimle birlikte bu mübarek vazifeden nasiplensin istedik. Şu an aramızdaki en küçük hacı adayı o. Mübarek topraklarda ülkem için çokça dua edeceğim." diye konuştu.

Hacı adayları buradan aileleri tarafından dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler