1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hafik'te Girişimcilik Kursu Açılacak
Hafikte Girişimcilik Kursu Açılacak

Hafik'te Girişimcilik Kursu Açılacak

Hafik ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde...

A+A-

SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde girişimcilik kursu açılacak.

Hafik Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Kezban Zeynep Başpınar, girişimcilik kursunu, yoğun talebi karşılamak üzere ikinci kez açtıklarını söyledi.

Kursa kayıtların başladığını kaydeden Başpınar, "Başvurular 7 Ekim'e kadar devam edecek. Katılmak isteyen kursiyerlerin başvurularını Halk Eğitim Merkezine şahsen yapmaları gerekmekte. Bu kurs girişimcilerin hibe, yatırım ve işletme desteği alabilmeleri için bir ön adım niteliğinde. Kursumuz 70 saat sürecek." diye konuştu.

Başpınar, 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılması planlanan 15 kursun olduğunu belirterek, bu kursların da yeterli kursiyer sayısına ulaştığında açılacağını aktardı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler